Logo Logo
Dior

Parfumy, kozmetika a hygienické potreby značky Dior

Výrobca Dior sa zameriava hlavne na parfumy a kozmetiku z kategórie Parfémy a kolínské vody. Ďalej máme od značky Dior v ponuke parfumy v kategóriách Péče o pleť, Vody po holení, Deodoranty a antiperspiranty, Make-up, Řasenky, Rtěnky, Koupele a péče o tělo, Oční linky, Sady proti stárnutí pleti, Pleťové masky, Zdraví a krása, Oční stíny, Laky na nehty, Make-up na obličej a tváře, Pudry, Kusové mýdlo, Lesky na rty, Odličovače, Tužky na obočí, Podkladové báze na rty, Holení a péče o vzhled, Podkladové báze na tvář, Tvářenky a bronzery, Odlakovače, Tělové oleje, Oční make-up, Osobní péče, Péče o rty a Dárkové koše s drogerií. Veríme, že si u nás každý vyberie z veľkého množstva produktov značky Dior.

Francúz Christian Dior má toho vo svete módy a vôní veľa na svedomí. Počas svojho života bol jedným z najvplyvnejších francúzskych i svetových módnych návrhárov. Za pomoci textilného magnáta M. Boussaca založil v roku 1946 svoj prvý módny dom a o rok neskôr, v roku 1947, už uviedol na trh novú kolekciu v ktorej zvýrazňoval ženskosť a zmyselnosť. Jeho odevy pre ženy spoznávala široká verejnosť podľa jednoduchých znakov – úzke ramená, zúžený pás a dlhé široké sukne.

Na popularite postupom času nenaberala obrátky len jeho prevratná móda, ale aj vône. Jeho snom bolo vytvoriť vôňu, ktorá by doslova voňala po láske. Prvý parfum niesol názov Miss Dior a o dva roky neskôr predstavil Dioramu. Revolúciu vo svete vôní spôsobil Christian Dior v roku 1953 kedy predstavil verejnosti prvý unisex parfum v celých dejinách.

Keďže zbožňoval vôňu konvaliniek rozhodol sa zakomponovať ju aj do svojho parfumu ktorý nazval Diorissimo. O nejaký čas neskôr vytvoril Dioressence – jemne orientálnu vôňu určenú zmyselným podmanivým ženám. Rok 1988 priniesol pánsky parfum Fahrenheit.

Menšia inovácia prišla v roku 1985 keď prestal pomenovávať parfumy svojím menom a dával im nové názvy ako Pure poison, Midnight poison či Hypnotic poison.

Prevratná bola dámska vôňa nesúca názov Dune (1991), pretože v nej dokonale zladil kvetiny so závanom morskej kompozície. Podobne prevratné spojenie vyčaroval aj pri parfume Queen of the Night; netradičné spojenie jamajského kvetu s vanilkou ešte obohatil o kaktus.

V súčasnosti sa, okrem iného, veľmi dobre predáva už vyššie spomenutý parfum Midnight poison, ktorý je určený všetkým dospelým ženám. Nájde sa v ňom dáma uvedomujúca si svoj pôvab, ženskosť a tajuplnosť. Dobrou voľbou je i Poison v ktorom sa stretla kombinácia korenistých a bylinných tónov (hlava: koriander, srdce: med a lesné bobule, základ: živica).