Logo Logo
Bvlgari

Parfumy, kozmetika a hygienické potreby značky Bvlgari

Výrobca Bvlgari sa zameriava hlavne na parfumy a kozmetiku z kategórie Parfémy a kolínské vody. Ďalej máme od značky Bvlgari v ponuke parfumy v kategóriách Dárkové koše s drogerií, Péče o pleť, Koupele a péče o tělo, Vody po holení, Deodoranty a antiperspiranty a Kusové mýdlo. Veríme, že si u nás každý vyberie z veľkého množstva produktov značky Bvlgari.

Názov tejto značky siaha do Grécka. Z tamojšej rodiny Bvlgari sa Sotrio rozhodol odsťahovať do Talianska a založiť si tam vlastný obchod s doplnkami čo sa mu napokon aj podarilo – v roku 1884 postavil v Ríme svoj prvý obchod. Neskôr, za pomoci synov, otvoril v roku 1905 väčšiu predajňu s názvom Via Condotti ktorá je dodnes hlavným sídlom spoločnosti. Zo začiatku sa preslávil šperkmi, kabelami, okuliarmi a hodinkami; všetok tento tovar bol viditeľne poznačený prvkami gréckej a rímskej kultúry.

Prvý parfum vyšiel z dielne Bvlgari v roku 1992, a odvtedy si zákazníkov získavali aj prostredníctvom vlastných vôní. Všetky parfumy sa vyznačujú jednoduchým a praktickým flakónom, no vo vnútri sú ukryté nádherné vône. Najobľúbenejšie dámske vône sú Jasmin Noir, Rose Essentiele a nesmie chýbať ani Voile de Jasmin. Páni si najčastejšie vyberajú Pour Homme, Pour Homme Soir alebo Pour Homme Extreme.

Značka Bvlgari získala Oskara za najlepší parfum hneď dvakrát:

  • prvé ocenenie bolo udelené v roku 1997 za pánsku vôňu Pour Homme ktorej základom je zelený čaj a tlejúce drievko; v srdci je jemný závan ruže s jazmínom a hlava obsahuje pomarančový kvet s koriandrom,
  • druhé ocenenie prišlo v roku 1999 za unisex vôňu Black; základom je kaučuk, v srdci je ambra s drevom a vrch vône dopĺňa jemný čierny čaj spolu s čajmi z ostrova Cejlón. 
Stránka 1 z 5